O projektu

Pod názvem Jak mluvit s dětmi o… tvoříme v plzeňském P-centru podporu pro rodiče, kteří chtějí se svými dětmi otevírat zásadní preventivní témata. Taková, na něž není dostatek času ve škole nebo jim je věnován menší prostor, než by si zasloužila.

 

Web STANDBY slouží rodičům, kteří chtějí se svými dětmi mluvit a hledají inspiraci, podporu a informace potřebné k tomu, aby mohli s dcerou či se synem otevírat témata související s rizikovým chováním v dospívání, jako jsou: nadměrné užívání internetu, experimentování s návykovými látkami, problémy ve vztazích s vrstevníky, se zvládáním školním zátěže a mnoho dalších.


Snažíme se rodičům ukázat, na co je vhodné se dětí ptát a jakým způsobem o daném tématu mluvit. Každé téma obsahuje konkrétní otázky, tipy, jak poznat, že má dítě problém, i kontakt na odborníky, kteří s daným problémem dokáží pomoci. 

 

Projekt STANDBY byl vytvořen jako podpora pro mladé lidi. Původně byl zaměřen pouze na vztah k virtuálním technologiím a používání internetu. Nyní jej rozšiřujeme s cílem pomáhat rodičům, kteří chtějí se svými dětmi mluvit. Impulzem pro nás bylo především nucené převedení našeho života do virtuálního prostředí. Je zřejmé, že pro rodiče, kteří začali zastávat alespoň z části funkci učitele, jsou tu nové nečekané výzvy a my jim chceme být nápomocni. 


S jakýmkoliv dotazem či připomínkou se na nás neváhejte obrátit e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), po telefonu (+420 731 183 394) a brzy také na chatu (jenž připravujeme).

CPPT